Wellness

Wellness

„zdravý životní styl, snaha o zlepšování, udržování a další rozvoj celkové kondice organismu“

Přijďte si odpočinout a využijte služeb našeho wellness centra. V této hektické době je příjemné vychutnat si chvilku klidu a uvolnit se. Záleží jen na Vás, zajdete-li si do finské sauny, parní lázně, solární louky, whirpool-perličkové koupele… nedílnou součástí studia je relaxační místnost (odpočívárna).

Zapomeňte alespoň na chvíli na každodenní starosti a načerpejte u nás nové síly!

Finská sauna

Saunování jako proces očisty a posílení organismu a mělo by splňovat některá základní kritéria. To znamená, ze saunování by mělo probíhat nenásilně, doprovázeno příjemnými pocity a následnou kladnou odezvou organizmu.

Správné saunování má především tyto kladné vlastnosti:

 1. Zlepšuje prokrvení tkání
 2. Zvyšuje vylučování katabolických látek (odpadních látek) z organizmu
 3. Zlepšuje termoregulační mechanismy
 4. Pomáhá ničit choroboplodné bakterie a viry a tím zvyšuje odolnost např. proti nachlazení a virózám.

Teoreticky by měl člověk v sauně vydržet kolem 15 – 20 minut. Teprve po této době se totiž teplota tělesného jádra zvýší asi o 1,5-2°C a začíná docházet k ničení choroboplodných zárodků a virů. V podstatě si uměle vytvoříme zvýšenou teplotu. Po dostatečném prohřátí by mělo následovat zchlazení bud v bazénku či pod sprchou. Proceduru vyhřátí – ochlazení, opakujte 3x.

Dobré je také provádět během pobytu automasáz nebo minimálně drhnutí povrchu těla různými, k tomu účelu uzpůsobenými pomůckami (kartáče, houby, větvičky, byliny apod.). Tato činnost pomáhá otevírat kožní póry a vyplavovat nečistoty z kůže a podkoží. Zároveň urychluje pocení a tím i zlepšení termoregulace.

Kdy je saunování vhodné

 1. Před večeří nebo ještě lépe asi dvě hodiny po večeři před spaním
 2. Pokud se provádí před obědem nebo během dne, měli by být po saunování asi 2-3 hodiny na spánek nebo pasivní odpočinek
 3. Jako předehřátí před masáží
 4. Prevence viróz a nemocí z nachlazení
 5. Po domluvě s lékařem u přetrénovaných nebo přepracovaných osob

Kdy je saunování nevhodné nebo zakázané

 1. Po nadměrné vyčerpávající tělesné nebo duševní námaze
 2. Po vydatném jídle nebo na lačno
 3. Při virózách nebo zánětlivých onemocněních
 4. U zen v období menstruace nebo těhotných
 5. Neprovádět pomocí saunování přílišné ovlivňování tělesné hmotnosti. Na spalování tuků nemá saunování velký vliv. Dochází pouze k vypocení tekutin, které poté stejně doplníte.

Parní lázeň

Aromapára je pro mnohé vhodným prostředkem relaxace. Parní lázeň působí na člověka maximální vlhkostí vzduchu při teplotě kolem 40 – 46 stupňů Celsia.V parní lázni se sice potíte, ale vlhkost vzduchu znemožňuje, aby se pot odpařoval(jako je to v sauně), tudíž se tělo neochlazuje.

Pro začátek stačí 5 minut při teplotě kolem 40 stupňů Celsia. Postupně délku i teplotu zvyšujte podle vlastní potřeby. Pokud zůstanete v parní lázni zbytečně dlouho, mohlo by to ovlivnit vaše zdraví a tím byste dosáhli opačný efekt, než jste chtěli.

Výhody parní lázně

 1. v parní lázni se vám zdokonalí krevní oběh
 2. napomáhá odstraňovat celulitidu
 3. stimuluje některé životní funkce
 4. očistí pokožku od usazenin a mrtvých buněk a oživí ji
 5. v parní lázni si odpočinete a načerpáte novou energii

Solární louka

Jedná se o solární panely (světla), která nejen opalují, ale také posilují zdraví a celkovou vitalitu organismu. Přispívají k lepšímu prokrvení pokožky, lepší funkci nervového systému (lepší spánek), svalstva, posilují krevní oběh a tvorbu krve, napomáhají rychlejšímu odbourávání škodlivých látek v organismu a zlepšují celkovou obranyschopnost organismu.

Foto solární louky

Kvalitně opálená pokožka a ostatní pozitivní účinky jsou dosaženy díky tomu, že tato solária mají stejný spektrální rozsah jako přirozené sluneční záření, na které je lidský organismus zvyklý. Aby záření organismu neuškodilo, ale prospívalo, je možné dávky sluneční přesně nastavit, což je velká výhoda oproti přirozenému slunečnímu záření.

Pro dokonalý a bezproblémový účinek je tedy třeba dodržet zásady správného slunění

 1. je třeba přizpůsobit dobu typu pokožky
 2. při prvním slunění se doporučuje vystavit pokožku slunečnímu záření po dobu 5 - 8 minut (dle typu pokožky)
 3. pokud po prvním slunění nedojde k zarudnutí pokožky, při každém dalším slunění se opalovací doba prodlužuje (cca po 1 minutě) a pravidelným sluněním si pak pokožka na slunění zvykne a zesílí
 4. sluneční kůra by neměla být delší než 10 dní po sobě a maximální doba slunění by neměla přesáhnout 20 minut
 5. optimální je používat slunění jednou až dvakrát týdně

Whirpool – perličková koupel

Blahodárné účinky teplé vodní a vzduchové masáže odstraňují únavu, stres, poruchy spánku, bolest kloubů či svalstva, zlepšují krevní oběh, působí pozitivně na psychiku člověka a obranyschopnost těla.

Masáže ve vířivých vanách doporučují lékaři také lidem, kteří podstupují rehabilitaci po poranění pohybového aparátu.


Internetový marketing, SEO, PPC – Virtua.cz